Dámské šaty - Základ všech ženských šatníků

V dnešní době už každá žena ví, co to takové dámské šaty jsou. Elegantní, něžný kus oblečení, který dokáže podtrhnout vaši přirozenou ženskost jako nic jiného. Existují stovky druhů, tvarů, barev i stylů, ze kterých můžeme vybírat. Existuje ale pár druhů dámských šatů, které by měla vlastnit každá žena, bez výjimek. Možná, že vám přijde tento seznam příliš krátký, ale ve finále se můžete rozhodnout sama, které šaty přidat, a kterými se naopak vůbec nezabývat, s ohledem na váš individuální styl.

 

Dámské šaty - Top pětka

Šaty jsou tu se všemi ženami již od počátku věků, proto se není čemu divit, že každá z nás alespoň jedny vlastní. Nemůžeme ale popřít, že jedny šaty nám těžko postačí při všech příležitostech. Proto vznikl tento seznam pěti šatů, které by měla vlastnit každá žena. Možná, že vám šaty přijdou zbytečné, ale jedny navíc jistě uvítáte, až se budete chystat například na maturitní ples vašeho potomka. Nebo kohokoliv jiného.

 

Letní šaty

Pro horké, dusné dny v letních měsících neexistuje nic lepšího než kopec zmrzliny a vzdušné letní šaty. Představují typický dívčí, mladistvý styl, čímž vám se správnými barvami propůjčí i kapku hravosti. Nemluvě o tom, že vám nebude horko. Více se o nich dozvíte v tomto článku. Zkuste šaty v pastelových barvách se špagetovými ramínky či křížením na zádech. Budete vypadat něžně a sluníčko vás už obtěžovat nebude.

 

Formální šaty

Ať už se rozhodnete pro slavnostní róbu, nebo jednodušší, ale neméně elegantní krátké šaty zdobené třeba krajkou, měla byste mít alespoň jedny formální šaty. Využít je můžete při plesových a svatebních sezónách, ale například i na firemní večírek nebo jinou akci, kde byste se měla skvěle prezentovat. Vzhledem k tomu, že se většinou jedná o akce, které se dějí večer, nebojte se ozdobných detailů. Střídmé využití korálků, výšivek nebo krajky nikoho neurazí. Pokud se ale jedná o svatbu, nevolte šaty, které jsou příliš výrazné.

Dámské šaty

Minišaty

Ideální pro noční zábavu ve městě. Pokud se chystáte s přáteli vyrazit do klubu nebo baru a zároveň vypadat jako hvězda večera, můžete zkusit experimentovat třeba s flitry nebo lesklými kamínky, které vyniknou pod klubovými světly a úspěšně na vás strhnou pozornost. Nezáleží na tom, pro jakou barvu se rozhodnete, protože v případě nočního života záleží především na doplňcích a detailech.

 

Pracovní šaty

Tento druh šatů se vám bude hodit hlavně při pozici v kanceláři nebo jinde, kde je požadován dresscode. Možná, že už jste si zvykla na svůj kostýmek nebo košili s pouzdrovou sukní, ale pracovní šaty jistě uvítáte při větším horku a v situacích, kdy potřebujete rychle odejít z práce, nebo naopak, rychle dohnat zpoždění po zaspání. Volte šaty bez vzorů, v neutrálních barvách a v jednoduchém střihu. S doplňky to také moc nepřehánějte. Takhle prosté šaty si na sebe můžete vzít i na obrážení města, protože se správnými doplňky ani tak formálně nevypadají.

 

Šaty s potiskem

Je možné, že vám potisky přijdou jako záležitost pro malé děti, ale divila byste se, jak mohou být takové šaty stylové. Pokud nezvolíte motiv růžových poníků, je vcelku snadné si vybrat vyspěle vypadající kus. Zkuste květinovou klasiku nebo vertikální proužky a nezapomínejte na doplňky. Vyhněte se výrazným náhrdelníkům a vybírejte spíš z prostých kousků. Velké, třpytivé náhrdelníky mohou v kombinaci s potiskem působit levně a kýčovitě.

 

Buďte sama sebou

Při výběru šatů nezapomínejte na vlastní preference. Jestli se vám potisky nelíbí, můžete zkusit šaty, které je mají jen na některých místech nebo vybrat šaty úplně bez nich. Za zkoušku stojí také maxi šaty, které lichotí snad každé postavě. Přečíst více si o nich můžete zde. Nic není vyryto do kamene a vám nikdo nic nediktuje. Řiďte se podle vlastního vkusu a ve finále nezapomeňte na správné doplňky, které mohou dodat šmrnc i těm nejnudnějším outfitům.