Dřezy Franke se pyšní kvalitou už od svého založení

Dřezy Franke patří ke špičce ve svém oboru. Aby taky ne, na zdokonalování dřezů firma pracuje už víc než 100 let. Svým kvalitním zpracováním se její rychle stanou hvězdami vaší kuchyně.

Ve světě dřezů žádná společnost nehrála tak zásadní roli jako švýcarská firma Franke. Těžké začátky v meziválečné době a světové hospodářské krizi prověřily její kvality. Firma se díky tomu stala průkopníkem v designu a rozvoji domácích i větších dřezů. Vysoké standardy a nápady si společnost Franke udržuje dodnes, o čemž svědčí její přední místo mezi výrobci kuchyňských dřezů a velká oblíbenost u zákazníků.

Dřezy Franke jsou vypracované do posledního detailu

Dřezy Franke své výjimečné vlastnosti získávají už při vybírání výrobních materiálů. U dřezů celosvětově dominuje nerezová ocel a právě firma Franke je jejím největším odběratelem. Používaná tloušťka se hodí pro výrobní techniku používající jediný kus plechu, aby se snížil počet svařovaných částí.

Dřezy zpracovávají ručně tak, že je nejdřív svaří a na spoje nanesou další roztavený materiál. Dvojité dřezy jsou samostatně přivařované k rámu, což zabraňuje vzniku nevzhledných svarů uprostřed. Zatímco ostatní dřezy koupíte průmyslově předleštěné, dřezy Frank svého hedvábného lesku dosahují ručním leštěním až po dokončení celého dřezu. Svou krásu si tak dřezy udržují po dlouhou dobu a tento luxusní povrch usnadňuje celkové čištění.

Na zpracování dalších materiálů používaných pro dřezy je kladen stejně vysoký důraz, a proto se jejich granitové dřezy vyznačují vyšší odolností proti rozbití i ušpinění než běžné granitové dřezy. Firma Franke dokonce používá pro své Tectonite dřezy vlastní sloučeninu původně vyvinutou pro automobilový průmysl, která je mimořádně trvanlivá a zároveň příjemná na dotek.

Dřezy Franke si zákazníci pochvalují

Dřezy Franke se u zákazníků těší velké oblibě, o čemž svědčí drtivě kladná veřejná hodnocení nakupujících. U dřezů této značky oceňují uživatelé hlavně:

  •          odolnost: tloušťka nerezových dřezů usnadňující instalaci, méně škrábanců, nerezavění,
  •          vzhled: vytříbený design a dobrá kombinovatelnost s různými styly kuchyní,
  •          účelovost: dřezy s integrovanými odkapávači, hluboké a prostorné provedení samotného dřezu, nehlučnost,
  •          možnost doplňků: doplňky stejné značky, které dřezům sedí na míru, ulehčují celkové používání dřezů,
  •          cenu: ve srovnání s dražšími modely považují zákazníci dřezy Franke za kvalitnější.

Některým lidem se díky dřezu Franke dokonce začalo v kuchyni líbit, i když jim samotným to přišlo nepravděpodobné. Uspořádání spolu s doplňky, jako jsou spodní mřížky nebo přídavné odkapávače, umožnilo nové uspořádání kuchyně a její lepší využití.

Dřezy Franke zaručují švýcarskou kvalitu a ekologickou šetrnost

Dřezy Franke poprvé spatřily světlo světa v roce 1925 ve Švýcarsku a od té doby se úspěšně prodávají po celé Evropě a ve Spojených státech, kromě toho se s nimi setkáte i různě ve světě. Firma založená v roce 1911 se už od začátku zvládá držet v čele výzkumu a vývoje nových materiálů a pomůcek do kuchyně, čímž si vybudovala důvěryhodnou pověst. Už ve 30. letech 20. století zvládla zahájit sériovou výrobu prvního plně svařovaného zapuštěného dřezu s odkapávačem.

Tradiční evropské značce není lhostejné ani prostředí, ve kterém funguje. Používaná nerezová ocel je recyklovatelná ze 100 % a vyrobená z téměř 70 % recyklovaného materiálu. Koupí dřezu tak podpoříte aktivity společnosti spojené s výrobou zaměřenou na úspornost energie po celý životní cyklus produktů, šetrné chování k životnímu prostředí i k zaměstnancům. Ti se na ochraně přírody podílí i aktivně, například v rámci výjezdního zasedání ve známé část švýcarských horských pastvin vyčistili celou oblast během jednoho týdne.