Kuchyňské dřezy Franke

Kuchyňské dřezy Franke jsou kvalitní výrobky do švýcarského výrobce, který patří k největším světovým prodejcům dřezů i veškerého ostatního kuchyňského vybavení. Společnost Franke má více jak 70letou zkušenost s výrobou dřezů, za jejichž kvalitní zpracování i design získala řadu významných ocenění. Vyrábí kuchyňské dřezy z nerezu, tectonitu a granitu.

 

Kuchyňské dřezy Franke z nerezu

Kuchyňské dřezy Franke z nerezu jsou vysoce kvalitní dřezy. Jsou vyrobeny z chromniklové oceli, která je odolná vůči korozi a to i po porušení povrchu. Je pružná a ani vysoké teploty ji nepoškodí. Ve srovnání s keramikou tak nehrozí popraskání. Její hladký povrch brání zachycování bakterií, je snadno čistitelná a lze ji plně recyklovat. Životnost nerezu zatím nepřekonal žádný materiál. Kuchyňské dřezy Franke z nerezu jsou k dostání ve třech povrchových úpravách – hladký povrch, mikrostruktura a tkaná struktura. Franke je předním světovým výrobcem nerezových dřezů a nabízí široký výběr tohoto sortimentu. Ve srovnání s dřezy jiných značek jsou nerezové dřezy Franke hlubší, což je velkou výhodou.

 

Kuchyňské dřezy Franke z tectonitu

Kuchyňské dřezy Franke vyrobené z lehkého, pevného, odolného a flexibilního materiálu představují novou generaci dřezů. Tectonite® je vytvořen z 100% recyklovatelného syntetického materiálu SMC. Až do nedávna byl využíván zejména v automobilovém průmyslu na výrobu dílů podléhajícím těžkému opotřebení. Vysoká odolnost a pevnost při použití v kuchyni jsou zajištěny speciálním povrchem s příměsí skelných vláken. Krátkodobě také odolává vysoké teplotě a to až do 300°C. Jeho povrch nezničí ani chemikálie a kyseliny běžně obsažené v potravinách a kuchyňských čisticích prostředcích. Neusazují se na něm nečistoty a nehrozí mu poškrábání. Snadná je také manipulace a montáž, protože je lehký a odolává nárazům. K dispozici je v šesti barevných odstínech: bílá, krémová, kávová, vulcan, šedá a černá.

 

Kuchyňské dřezy Franke z granitu

Kuchyňské dřezy Franke z granitu jsou vyrobeny z nového materiálu Fragranit Durakleen® Plus. Vznikl inovací původního materiálu fragranit. Je to kombinace 80 % přírodního křemičitého písku a 20 % polymerové pryskyřice. Ve srovnání s původním fragranitem je hladší a příjemnější na dotek. Lépe také odolává skvrnám, nečistotám a škrábancům a dobře se čistí.Fragranit DuraKleen® Plus je nabízen v devíti barevných odstínech: bílá – led, grafit, onyx, pískový melír, sahara, stříbrná, tmavě hnědá, vanilka a šedý kámen.

 

Kuchyňské dřezy Franke a jejich funkční provedení

Kuchyňské dřezy Franke jsou ve všech typech materiálů nabízeny v provedeních jednodřezů i dvoudřezů, v kulatých i hranatých tvarech. Nechybí ani dřezy pro umístění do rohu. Všechny tvarové typy jsou také nabízeny ve funkční variantě s odkapávačem, s vaničkou nebo s obojím. Kuchyňské dřezy Franke jsou dostupné v několika variantách montáže. Nejširší je nabídka dřezů s možností horní montáže. Je možné si ale vybrat i dřez pro spodní montáž nebo zabudování do roviny.

 

Kuchyňské dřezy Franke a jejich nadstandardní detaily

Kuchyňské dřezy Franke mají standardní vybavení, které je u jiných výrobců nadstandardem. Jsou tepelně a zvukově izolované. To přináší nejen snížení hluku vody tekoucí do dřezu, ale voda v dřezu tak déle udrží svou teplotu. Další samozřejmou součástí je otočný sítkový ventil. Toto tzv. excentrické ovládání výpusti je chytrý a snadný způsob vypouštění dřezu, při které není potřeba dávat ruce do dřezu se špinavou vodou.

 

Kuchyňské dřezy Franke a doplňky

Kuchyňské dřezy Franke lze dovybavit pokročilým systémem zpracování odpadu. Ten je vyroben z kvalitního nerezu. Součástí dřezu jsou také tzv. box moduly pro biologický odpad. Důležitým vybavením jsou dřezové baterie, které jsou také v sortimentu společnosti Franke v chromovém, nerezovém, niklovém a granitovém provedení. Dosáhnout jednotného vzhledu kuchyně tak bude hračka.