Nemovitosti v Praze se řídí aktuálními trendy - Sedmdesátá léta jsou opět v kurzu a letí také luxusní koupelny!

Tak jako všechno ostatní, i nemovitosti v Praze podléhají každoročním trendům. Převážně u vznikajících developerských projektů tak můžeme pozorovat, jak se tyto trendy do nemovitostí promítají. Pokud jste právě ve fázi vybírání vašeho nového domova, jistě oceníte dávku inspirace. A prozradíme vám také to, na co při volbě nemovitosti pamatovat.

Volba nemovitosti si žádá čas

Výběr vašeho budoucího bydlení se rozhodně nevyplatí uspěchat. Nejprve si určitě stanovte své vlastní kritéria, která by daná nemovitost měla splňovat. Rozhodněte se například, jakou velikost nemovitosti zvolíte. Zde přitom zohledňujte nejen současný počet členů vaší rodiny, ale i ten budoucí. S největší pravděpodobností totiž v bydlení strávíte několik let a za tu dobu se může stát, že se vaše rodina rozroste nebo naopak zmenší, jak větší děti vyletí z rodného hnízda.

Další důležité kritérium symbolizuje to, zda upřednostníte starší nemovitost nebo raději vsadíte na moderní řešení. Každá varianta má přitom své výhody i nevýhody a je tak jen na vás, pro kterou se na závěr rozhodnete. O této problematice se více můžete dočíst například v TOMTO článku.

Nemovitosti v Praze 1 nebo v Praze 10?

Posledním hlavním kritériem při výběru nemovitosti je i její lokalita. Jako si můžete přečíst ZDE, této části byste měli věnovat vůbec nejvíce pozornosti. Každopádně lze doporučit, abyste při výběru zohledňovali nejen vzdálenost do vaší práce, ale i blízkou občanskou vybavenost v podobě škol či lékařů.

Z obecného hlediska můžeme říct, že v poslední době se velké oblibě u developerských společností těší Praha 4 a Praha 5, kde vzniká obrovské množství nových nemovitostí. Pokud byste tak rádi docílili bydlení v pěkném a moderním bytovém komplexu, můžete to vyzkoušet v těchto pražských částech.

V případě, že patříte mezi milovníky přírody a zároveň nechcete být zase tak daleko od centra, lze doporučit městské části Praha 9 a Praha 10. Ty jsou totiž situovány již více na okraji Prahy, a proto zde můžete i jednoduše do přírody vyrazit.

Nejnovější trendy pro rok 2018

Jak již bylo řečeno, i nemovitosti podléhají současným trendům. Pokud jste tedy nyní již ve fázi zařizování a přemýšlíte, čím své bydlení vybavit, určitě v tomto roce nesáhnete vedle, pokud zvolíte některý z následujících prvků.

70. léta se opět vrací

Nejen v módě dochází k tomu, že se navrací trendy minulých dob. Pro letošní rok jsou přitom typická právě sedmdesátá léta. U nemovitostí to například znamená opětovnou oblibu v takzvaných terazzo podlahách. Jedná se o speciální design podlah, který se skládá z klasického betonu a luxusní kamenné drti. Tento dekor přitom dokáže zaujmout nejen na podlaze, ale i jako součást kuchyňských link nebo obývacích stěn.

Pokud přemýšlíte nad nábytkem, podle současných trendů byste se měli vyvarovat ostře řezaným hranám. Mnohem lépe uděláte, pokud sáhnete po zaobleném tvaru. Takovou podobu tak například může mít pohovka, která místnosti propůjčí perfektní pohodlnou atmosféru.

Dejte ano domácím lázním

A trendy ovládají i design koupelen. Jistě jste si již mohli všimnout, že v poslední době developerské společnosti upřednostňují prostorné a luxusně zařízené koupelny. Těm by měla vévodit majestátní vana a chybět by neměl ani masážní sprchový kout. Abyste domácí lázně dovedli do dokonalosti, můžete sáhnout po mramorovém obkladu a ratanových doplňcích.

A co barvy?

Jako poslední ještě nesmíme zapomenout na barvy. V letošním roce frčí zejména teplé odstíny, které dokáží zútulnit každou místnost. Speciálně tmavě zelená je letos v kurzu. Díky ní totiž docílíte alespoň částečného nádechu přírody.