Levná parkování u letiště Praha turistům nabízí v hojné míře, upřednostňuje je stále více turistů

V období dovolených hledá stále více Čechů vhodné parkoviště. Levné parkování u letiště Praha nabízí v hojné míře. Průzkumy ukazují, že levné letecké dovolené využívá stále více Čechů. A ať chceme nebo ne, valná většina z nich odlétá právě z Prahy. I to je zřejmě důvodem, proč právě v Praze roste počet parkovišť.

Lidé si zvykli na dopravu autem. S leteckou dovolenou ale vyvstává zásadní otázka: Co s ním? Ta následně nabývá na významu v momentě, kdy vám letecká společnost určí odlet za odpočinkem na některou pozdní večerní či brzkou ranní hodinu. Hledat někoho, kdo vás na letiště odveze, je pak rázem obtížnější.

Levné parkování u letiště může přinést kýženou úsporu

Řešením je pak pakování u letiště nebo přímo na letišti. A protože druhá jmenovaná možnost bývá zpravidla dražší, vyhrává u cestujících většinou ta první. Proč? Má všechny atributy, které se od ní žádají. Je cenově dostupná, do puntíku splní účel a pokud vybíráte s rozmyslem, nemáte se čeho bát.

A co, že stojí za finanční úsporou? Poloha. Jak už jste asi sami poznali, k letišti vás bude čekat ještě jedna cesta. Právě tento fakt může někoho odradit, ale většině lidem problém nedělá. Pár minut navíc strávených v shuttle busu se dá při následné několikahodinové cestě letadlem snadno prominout.

Je finanční úspora hlavním benefitem?

Ano i ne. Finance jsou podle všeho hlavním důvodem, proč většina lidí začne o parkování u letiště přemýšlet, a to i přesto, že parkování na letišti v minulosti zlevnilo. Pokud parkování rezervujete včas, může být uspořená částka nemalá. Jedním z benefitů parkování u letiště je ale bezesporu také konkurence.

Fenomén tohoto typu nabírá na obrátkách a úměrně s ním roste konkurence. Pro vás to znamená především to, že rozhodně máte z čeho vybírat. Volit tak můžete nejen podle ceny a volné kapacity, ale také podle osobních preferencí nebo třeba vzdálenosti od letiště. I pár ušetřených minut hraje pro někoho důležitou roli.

Je libo základ, nebo snad i něco navíc?

Narůstající konkurence nepřímo souvisí i s dalším bodem, který hodláme zmínit. Stejně jako u parkování na letišti můžete i u letiště zvolit parkování podle různých typů. K dispozici je tak nejen běžné stání v uzamčeném objektu. Volit můžete v závislosti na poskytovateli i komplexní pojištění vozidla na parkovišti, zapůjčení autosedačky v případě cestování s dětmi a mnohé další doplňkové služby. Doprava na letiště a zpět zdarma je pak u většiny poskytovatelů samozřejmostí.

Kdy koupit?

Těžká otázka. Obecně lze ale říci, že čím dřív, tím líp. Parkoviště se zejména na vytížené letní měsíce velmi rychle plní a s ubývající kapacitou roste cena. Při rezervaci předem můžete navíc získat i slevu. Pokud tedy víte termín dopředu, rozhodně se vyplatí udělat letmý průzkum a případně i rezervovat.

Jak koupit?

Na tuto otázku je naopak odpověď velmi jednoduchá. Rezervujte online. V době, kdy internet vládne světem, nechtějí poskytovatelé parkování zbytečné papírování a za online rezervaci tak opět nabízí slevu.

Nekupujte však první stání, které vám nabídne vyhledávač. Hledejte a ptejte se. Recenze zákazníků mnohdy prozradí víc, než by si provozovatel sám přál. Možná je to klišé, ale opravdu funguje: Vybírejte s rozvahou.

Výhody a nevýhody v krátkosti

Obecně lze říci, že i parkování u letiště má své přednosti a slabiny. Mezi hlavní výhody patří kromě ceny také rozmanitost konkurence a doplňkové služby, které můžete u mnohých z nich získat.

Nevýhodou je pak o něco vzdálenější lokalita. Zpravidla je to ale k odletovým terminálům jen několik málo kilometrů, je tedy nasnadě, jestli to lze za nevýhodu vůbec považovat.