Pokud netušíte, co je microblading, pak se to v následujících řádcích nejen dozvíte, ale zjistíte také, jaké jsou nejnovější trendy v této oblasti.
Hodně lidí vám odpoví, že ho na první pohled zaujmou na druhém člověku oči. Jsou odrazem naší duše a obočí jim dodává půvab. Je důležité pro celkový výraz obličeje, může vaši tvář omladit či rozzářit. Každý, kdo touží po hustém symetrickém obočí, má nyní šanci svého cíle dosáhnout.
Co je microblading?
Microblading je moderní technika permanentního make-upu, kdy je pomocí speciálního pera obsahujícího několik jehel vpravován pigment přímo do kůže. Hrot je tak tenký, že imituje jemné chloupky, které jsou téměř nerozeznatelné od přírodních. Jehly se dostanou jen do vrchní vrstvy kůže, tudíž tetování není trvalého rázu na rozdíl od „pravého“ tetování. Výhodou je, že takto upravené obočí působí velmi přirozeně a vydrží několik let.
Vznik revoluční metody obnovy obočí
Udává se, že technika vpravování pigmentu pod kůži vznikl spolu s tradičním tetováním v Japonsku. Aplikace na obočí začala zřejmě před 20 až 25 lety, ovšem největší vzestup zažívá až od roku 2015.
5 důvodů, proč uvažovat o microbladingu
· vaše obočí je příliš řídké či světlé
· ztratili jste své obočí v důsledku vážné nemoci
· je to jednoduchá a nenáročná procedura
· nelíbí se vám tvar vašeho obočí
· neradi trávíte mnoho času líčením
Jak se provádí?
Celkový čas je cca 2 hodiny, před samotným výkonem probíhá konzultace, při které si zvolíte požadovanou barvu, tvar či hustotu vašeho obočí a domluvíte si vše potřebné. Následuje nákres, aplikace anestetika a potom se přistoupí k samotnému zákroku.
Pokud je vše provedeno odborně, kůže nekrvácí ani neotéká a vše byste měli zvládnout pouze s hojivým krémem.
Otázka financí
Kolik vás bude ošetření stát, záleží na typu kosmetického salonu, nicméně se připravte na částku v rozmezí od 3 000 do 8 000 Kč.
Jaké jsou nejnovější trendy?
1. Microfeathering
Je to v podstatě forma microbladingu a technika vytvořená americkou vizážistkou Kristie Streicher. Na rozdíl od microbladingu je jeho trvalost kratší, vydrží jen několik měsíců. Je vhodnější pro ty, kteří chtějí své obočí pouze jemně vyplnit a zahustit.
2. Microshading
Pokud máte citlivou pleť, je pro vás vhodnější hit poslední doby označovaný jako microshading (stínování). Je to jemnější forma microbladingu, kdy jednotlivé chloupky nejsou vykreslovány pomocí tenkých linek, ale pudrový efekt je tvořen pomocí malých přesných teček. Obočí působí více jako namalované či vybarvené tužkou.
3. Ombre obočí
Ombre styl prorazil i do oblasti kosmetiky a vy si tak můžete nechat vytvořit obočí s odstíny přecházejícími postupně z jednoho do druhého. Začíná se světlejšími místy u kořene nosu a pokračuje tmavšími do konce linií vašeho obočí. Co se týká ombre efektu, záleží, kolik chloupků v obočí roste a jaký styl make-upu zákaznice preferuje. Má kratší životnost a vyžaduje častější korekce.
Na co si dát pozor
Výsledný efekt vždy záleží na zkušenostech a schopnostech toho, kdo zákrok provádí. Proto byste měli pečlivě vybírat, jaký kosmetický salon si zvolíte. Zajímejte se o certifikát, reference a výsledky předchozích zákroků, například formou fotografií. Nejdůležitějším měřítkem jsou vždy spokojení zákazníci a zákaznice.
Člověk by měl spoléhat na svou vlastní intuici a estetické cítění. Není dobré mít přehnané nároky nebo nerealistické představy. Výhodou je, že na rozdíl od jiných moderních trendů, microblading a jeho formy nejsou změny trvalé a vy je v budoucnu můžete jednoduše změnit.
Patříte mezi lidi podléhající nejnovějším trendům? Sdělte nám vaše názory v komentářích.