Jste milovníky chytrých telefonů, ale nechce se vám utrácet za nejnovější modely? Chytrý telefon iPhone 6 najdete na českém trhu od roku 2014. Výrobci přišli s výrazně větší obrazovkou telefonu. Větší rozměry umožnily umístění větší baterie. Došlo k navýšení kapacity. Výkon je srovnatelný s některými stolními počítači Uživatelé iPhonu si chválí perfektní spojení technických parametrů spolu s programovým nastavením, Dobře rozvržené menu i stylový design. Apple iPhone má rovněž rozšířenou činnost procesoru. Pořizování fotografií a videí je skutečně špičkovým zážitkem. Díky funkci na odemykání telefonu dotykem majitelova prstu na displej již í odpadá heslo pro jeho odemčení. S iPhonem budete mít veškerá data a informace zabezpečená. Co zbývá, je zabezpečení iPhonu, konkrétně jeho ochrana před poškozením.
A tady budou plnit svůj úkol kvalitní kryty na iPhone 6. Takové, které ho ochrání před nechtěným poškozením (škrábnutí, upadnutí na zem), a které také budou chránit manipulační klávesy, zdířku pro nabíjení a foťoaparát. Funkce krytu má navíc, kromě jeho ochrany během denodenního používání , i další funkci a sice designovou. Kryt bude to, podle čeho svůj iPhone poznáte a díky kterému bude okolí vědět, že patří vám.
Neusínejte s telefonem v ruce
Apple iPhone vám chrání data, kryt zase ochrání samotný iPhone, ale nezapomínejte, že se musíte chránit i vy. Žádný z lékařů by vám nedoporučil těsně před spaním dívat se do telefonu, respektive na jeho svítící displej. Jednak to unavuje oči, ale především z telefonů vychází nepříliš zdraví prospěšný tok fotonů (v okolí telefonu vzniká elektromagnetické pole). A to proto, že podporují tvorbu hormonu kortizolu, který vaše tělo aktivizuje; máte více energie, stejně jako po požití různých stimulantů v podobě kávy či energetických nápojů. Před spánkem je tvorba tohoto hormonu kontraproduktivní. Tělo je naopak potřeba zklidnit a připravit na odpočinek. Potlačuje také tvorbu hormonu melatoninu, který je pro nástup spánku žádoucí.Porucha spánku není jediným rizikem. Mezi časté projevy nadměrného používání telefonů patří bolest v oblasti krční páteře, únava a bolest očí, bolesti zápěstí. Nadměrným ohýbáním šlach v ruce hrozí riziko vzniku karpálního tunelu. Neméně časté jsou bolesti hlavy. Neurologové v blízké budoucnosti očekávají u generace s mobilem rychlý nárůst zdravotních problémů.
Smartphone proto odložte nejlépe tři hodiny předtím, než se budete chystat k ulehnutí do postele. A pokud ho budete přece jen před spaním budete používat, změňte si alespoň světlo. To modré, které telefonobvykle vyzařuje, není vhodné. Upravte si tedy režim a teplotu barev.
Závislost na telefonu a sociálních sítích
Počet hodin strávených na telefonu prudce roste. Zkuste si sami zjistit, kolik hodin denně jste na telefonu. Pravděpodobně budete velice překvapeni. Bez sociálních sítí si dnešní generace již neumí představit svoji existenci. Komunikace na dálku mnoha lidem vyhovuje. Podělit se o zážitky z výletu či dovolené na druhém konci světa není absolutní problém. Stačí vám pouze připojení k internetu. Lidé se často trumfují, kdo má více lajků, komentářů pod fotkou či videem. Avšak časté používání telefonů může přerůst v závislost. Nejrozšířenější webové sítě jsou jak známo Facebook a Instagram. Jejich používáním si někteří, třeba influenceři, mohou přijít na hezké peníze. Nezapomínejte proto na osobní kontakty s přáteli a rodinou. Chytrý telefon iPhone 6 využívejte především pro důležité a nezbytné úkoly.
Zkrátka využijte dovednosti iPhone 6 s mírou a pro svůj prospěch (nikoliv na “zabíjení času”) a těšte se z radostí, které vám tento chytrý pomocník přinese.